Як узаконити самочинне будівництво у 2018 році

Актуальне питання узаконення самобуду саме у 2018

Близько місяця тому, українцям в чергове дали можливість узаконити побудовані без дозволу приватні й дачні будинки. Для цього зараз існують два шляхи отримати документи на право власності житлом:

  • Судовий порядок
  • Легалізація через органи державної влади

Які об’єкти підлягають під дію закону?

По-перше, на індивідуальні житлові, садові або дачні будинки загальною площею до 300 кв. м, а також господарські будинки та споруди загальною площею до 300 кв. м, зведені в період з 5 серпня 1992-го по 9 травня 2015 року. Під дію закону підпадають і будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, зведені до 12 березня 2011 року. Втім, є два застереження: об'єкти мають бути зведені на земельних ділянках відповідного цільового призначення, а їхні параметри та розташування не повинні суперечити чинним на даний момент державним будівельним нормам (ДБН)

Чому українці не узаконюють самочинне будівництво?

Як відомо, на даний час існує занадто складна процедура отримання дозволу на будівництво. Більше того, пересічному громадянину досить складно зрозуміти її, зібрати всі необхідні документи. Якщо виконувати вимоги закону – це може зайняти біля року часу, а може й більше. Слід також зважати на витрати часу та коштів, що необхідні для виготовлення всіх необхідних документів. Тому люди думають - простіше збудувати будинок, здійснити добудову, зробити перепланування тощо, а далІ… хай твориться «воля Божа».

Що буде, якщо не узаконювати самобуд?

Власник самобуду не має документів на право власності, отже не може повноцінно користуватись житлом. Без узаконювання самобуду ви не зможете купити, продати, здати в оренду, залишити у спадок, подарувати будинок тощо. На незаконно зведений будинок неможливо оформити субсидію, законно підключити газ та провести інші комунікації. З початку цього року штраф за самочинне будівництво становить 18 мінімальних окладів, або 67 000 грн. У разі його несплати інспектор ДАБІ може прийняти рішення про примусове знесення будинку, причому витрати за демонтаж будуть стягнуті з власника. Тому набагато краще і фінансово доцільніше узаконити самочинне будівництво і зробити це необхідно якомога швидше. Проте це — складне завдання, і отримати документи без компетентних фахівців буде важко. Це дійсно складний процес, на який власнику доведеться витратити багато сил, нервів та часу. Щоб полегшити процес і узаконити самобуд швидко пропонуємо звернутись у нашу Архітектурно-дизайнерську студію Мегарон-1. Ми, у свою чергу, обіцяємо цей тривалий, складний і кропіткий процес реєстрації прав власності, зробити для Вас простим і безболісним Куди краще, радіти весні , насолоджуватись життям, довіривши узаконення самобуду фахівцям.

Дякуэмо за те, що написали нам!

ми обов’язково з вами зв’яжемося в найближчий час!